Yazılım & Araçlar

TELEFONU WEBCAM OLARAK KULLANMA ANDROİD VE IOS

Değerli arkadaşlar eğer androis işletim sistemli bir mobil cihaz kullanıyorsanız ve telefonunuzu bilgisayarınıza webcam olarak tanırmak istiyorsanız bunun için sizlere önereceğim uygulama droidcam uygulaması. Droidcam basit ve anlaşılır arayüzü ile telefonunuzu bir webceme dönüştürebiliyor.

Droidcam ile telefonu webcam yapmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Droidcam PC uygulamasını bilgisayarınıza ve droidcam mobil uygulamasını telefonunuza kurun. Kurulum bittikten sonra ise önce PC uygulamasını açalım ve ardından mobil uygulamayı açalım.

Droidcam İp ve port ayarları :

Mobil droidcam uygulamasını açtıktan sonra uygulama sizlere bir ip adresi ile bir port adresi verecektir. Bu ip ve port adreslerini PC droidcam uygulamasına yazıp start butonuna basın. Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu bir webcam olarak kullanabileceksiniz.Uygulamanın diğer özelliklerini kullanmak istiyorsanız ne yazıkki pro versiyonunu satın almanız gerekmekte.Ama ücretsiz versiyonun da gayet iş gördüğünü söyleyebilirim.

IOS TELEFONU WEBCAM YAPMA

Arkadaşlar şimdi gelelim ios telefonumuzu webcam yapmaya Ios da da droid cam uygulaması ile aynı androis de ki ayarları yaparsanız telefonu web cam olarak kullanabilirsiniz .Yani anlattıklarımın aynısı ios da da geçerli.

Başka önereceğimiz bir diğer ios webcam uygulaması ise ivcam uygulaması. İvcam ile ios telefonu webcam olarak ayarlayabileceksiniz. İvcam uygulamasının kurulumu ve kullanması ise oldukça basit.İvcam uygulamasını iphone cihazınıza kurmak için aşağıdaki ivcam iphone için indir bağlantısına tıklayın. Bağlantı sizleri app markete yönlendirecek. İndirme işlemini yaptıktan sonra ivcam masaüstü programını da aşağıdaki bağlantıdan indirip kurun.

Daha sonra ise ivcam masaüstü pc programını başlatın ve hemen ardından mobil uygulamasını başlatın. Eğer aynı wifi noktasına bağlandıysanız uygulama otomatik olarak eşleştirme yapacaktır.

Bu şekilde de iphone telefonu webcam olarak kullanabileceksiniz.

Kategoriler
Yazılım & Araçlar

Yorum ekle

*

*