Haberler

İşte Dünyanın İnternet Hızı Sıralaması! Türkiye 117. Sırada…

Merhaba SOHEXO okuyucuları.

Bu yazımda her Türk gencinin ortak sorunlarından biri olan İnternet hız testleri ile kendi yorumum ve istasiklere bakacağız.

Benim bu yazıyı yazarken ki internet hız testimi sizlerle paylaşmak isterim.

Maalesef görüyorsunuz ki hızım yerlerde. Modem ile aynı odadayım. Ama hızım 24mbit. Aldığım internet sinyallerinin kalitesi o kadar kötü ki ethernet bağlanınca internet gidiyor. Sonrasında bazı oyunları açtığımda da gidiyor ve uzun süreler boyunca gelmiyor. Maalesef altyapımın sahibi şirket halen sorunun bende olduğunu söylüyor.

Evimizde kaldığımız bu günlerde bilgisayarı açıp oyun bile oynayamayacaksak ne anlamı kalıyor bu internetin! Acilen Türkiye de ki altyapı sahibi şirketlere Devlet tarafından bi ayar verilmesi gerek. Bu benim yorumumdu arkadaşlar belkide okurken yoruldunuz. Ama şimdi daha da acı olana geçiyorum.

Türkiye yapılan testlerde 117. sırada! Yani bu demek oluyor ki ada ülkeleri bile bizi internet konusunda geçmiş durumda. Cable.co.uk; sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ve özel sektör şirketlerinin katkılarıyla oluşturulan açık kaynaklı bir proje olan M-Lab tarafından elde edilen verilerle oluşturarak geçtiğimiz dönemde yayınlamış olduğu Dünya Geniş Bant Hız Ligi 2020 raporu ile 2020 yılında dünyanın farklı ülke ve bölgelerindeki ortalama geniş bant internet hızı ortalamalarını ortaya çıkardı.

Listeden bir alıntı yaptım ve maalesef acı gerçekler hepimizin önünde;

Adını duymadığımız ada ülkeleri bile bizi sollamış durumda. Maalesef iç açıcı bir yazı olmadı fakat bu ülkede artık iç açıcı hiç bir şey kalmadı. En kısa sürede çoğu şeyin değişmesi gerek. Değişeceği umudu ile…

Kategoriler
Haberler

Yorum ekle

*

*